Pri rybníku

Autor: Simona Adamcová | 30.7.2013 o 13:01 | (upravené 12.12.2013 o 11:29) Karma článku: 5,41 | Prečítané:  427x

Ako priestor pre ticho a nevypovedané, akási svetloplachosť. Miesto pod suchými brezami, túžba nadýchnuť a ponoriť sa. Stojíme na brehu, pozorujeme plaziace sa malé užovky, občas okolo preletia modré vážky a potom plávame až na druhú stranu, cez slnko nie je vidieť ako ďaleko to ešte je, plávame pomaly, aby sme sa rýchlo neunavili.

Vo vode výskajú deti, vozia sa na člnoch alebo sa učia plávať, niektoré chcú ísť do vody hneď, ako ich rodičia prikryjú uterákom. Nevieme, kde je aká hĺbka, ponárame sa a nedočiahneme na dno. Prišli sme neskoro, keď neplávam, je mi už zima, dnes už na slnku neuschneme. Rozpor medzi opojnosťou leta a studenou vodou v rybníku, je večer, slnko zapadá, vidím už iba nejasne, len obrysy ľudí postupne vychádzajúcich z vody, chvíľu tam ešte sedíme, potom poskladáme deku a kráčame preč.

V noci chodím pravidelne otvárať okná, v tom teple sa nedá zaspať, ráno mrholí, vystieram ruky k dažďu, konečne trochu chládku. Z garáže ktosi donesie zabudnuté smaltované hrnčeky, maľované hrnčeky, v ktorých dnes hrdzavejú klince. Do jedného z nich som kedysi zbierala jahody v záhrade, ich chuť mi vtedy pripomínala poľné cesty bez asfaltu. Pripomínala mi strom, pod ktorým som si konečne zložila ruksak, oprela sa o kmeň a hltavo pila, jediný strom široko ďaleko.

Akoby i teraz nastával čas zmieriť sa s týmito dňami, lebo aj takéto sú potrebné. I s túžbami, čo si protirečia, lebo tie nepominú, nech by sme si to akokoľvek želali. A tieto dni nemusia byť predsa ako cválajúce kone, stačí, že budú zapriahnuté vo voze pomaly napredovať.

20130720_184150.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Trump ide lákať späť americké firmy. Ako to ovplyvní Slovensko?

V USA by mohli klesnúť korporátne dane. Americká administratíva zvažuje pokles daní z príjmov právnických osôb z 35 na 15 či 20 percent.


Už ste čítali?